Mart ja Ave


Posted on august 4th, by Epp in Surf. Mart ja Ave kommenteerimine on välja lülitatud

Teine päev. Lubasin õhtul, et kõik võivad une täis magada ja siis endast märku anda. Aga kui Ave liigutas ja trepist alla tuli, siis ei suutnud end tagasi hoida ja saatsin Mardile sõnumi, et helistagu. Veestart ja gliss ja trapets olid tema soov ja tuul on selleks täitsa olemas.

Hommik edeneb, kõik saavad pudru kõhtu. Pakime teise lahe äärde minekuks. Viper katusele. Mardile purjed poomid. Viin koera teise majja ja ongi minek st. teised on tegelikult juba omajagu aega oodanud, kuni ma tulen…
Avele jälle vähim puri mis mul hetkel on. Juhised kätte ja merele. Pagan, jäi rõhutamata, et ärgu kaugele sõitku, enne kui proovib tagasi tulla jne mõtlen ma kiiresti laiu poole kaugenevale Avele järele. Samas oli sõiduasend ja kurss väga hea… no vaatame. Madaliku tagant väljajõudnud Ave sai kätte lainetus. Väike aga segav. Pööre ja sõidu alustamine viisid umbes 20 m allatuult. Ja algab visa tagasitulek, sissekukkumiste ja purje käest laskmistega.

Õnneks saame Mardi purje ja laua uuesti meresõidu korda. Esimene valik 5,7 puri oli selleks hetkeks juba katki ja minu roheline 5,0 läks käiku. “Lähen katsetan, kuidas see komplekt töötab…” väidan Mardile ja silkan merele. Mmmm mõnusasti töötab. 130 Fanatic XRay koos viiese purjega. Pole ammu sõitnud 130sete laudadega – nad on ikka nummid, glisseerivad väikeste purjedega kenasti ja ületavad vapralt tuuleauke. Teen gybe, käin sisse. Hm, laiemal laual ei maksa vist liiga välimise ääre peale seista. Teen teise gybe, lõpp ilus ei tule aga sisse ei kuku.

Jõuan allatuult pööretega Avele lähemale. Jaa ta on üsna vihane. Kähku kivid ja kaikad appi, asun teda juhendama. Ülesanne jõuda võimalikult kähku lähima kaldani. Rebiv tuul ja aeglasevõitu Viper + lainetus ja sissekukkumised on usku kahandanud. Minu kisa ja ähvardustega saabume õnnelikult kaldale.

Paatsallu välja jõudmisest napilt pääsenud Ave fotosessioonil. Mart teeb roosa rätiga pehmet valgust


Saan veel paar tiiru teha mõnusa Mardi komplektiga ja siis pean selle talle tagasi andma. Luban paar ringi teha ja siis alaku veestart ja trapets, kuniks tuult on.

Madalas vees võib teeselda, et on sügav. Õnneks kasvavad õpetajal ka puusadest käed välja, nii et õpilane ei pea purje hoidmise pärast muretsema :)

Sellisel olukorral (nagu alumisel pildil) on kaks põhjust, vähe tuult ja liiga ülestuult pööranud laud. Mastipoolne käsi peaks laua ülestuult keeramise peatama, enne kui puri peale vajub. Mastikäsi peab lükkama masti üles! (konksus käsi teeb siin asja hullemaks)


Mart on imeline õpilane – ta teeb mida sa ütled! Kand laual, Käed sirgelt üleval, laud lähedale tõmmatud, keha vertikaalne… Täpselt nii!

Ja nüüd inimesed vaadake seda! Veestart on lihtne…

Viper laua edasi suunamiseks sellise tuulega on vaja natuke rohkem jõudu ja kogemust. Ja siin see on! Paatsalu merereis on Avesse omajagu otsutavust süstinud.


Merele ja tagasi ka! Pole paha… Pea võiks rohkem püsti olla ja õlad veel taga pool. Ilu pärast näiteks.


Puri ja laud kenasti kontrolli all! Nagu vana surfar ise.

Kommenteerimine on suletud.