Epp

2013 Lumi, suusad, karate – kevadel peaks vööeksami tegema. Seniks aga kriban Eesti Purjelaualiidule ja kõikidele väga tublidele purjelauainstruktoritele manuaali, kuidas õpetada alustajat. Et kogu õpetus värskelt meelde tuleks peaks korra Dahabis inglastest instruktoreid jälgima. Neil tuleb see kõik nii endastmõistetavalt. Andsin (esialgu katteta) lubaduse korraldada Bacardi Fun I etapp Varblas Rannamotelli ees Paagilahel.

2012 Majake valmis, saab sees elada. Kuur ka valmis – saime tööriistad kuuri viia ning tekkis veel üks uus magamisnurk, nüüd saab külla saabunu kenasti majutuda. Timothy James Walker jättis Eestimaale oma uhke Surfhundi kirjadega järelkäru. Surfiõpilasi on käinud siin metsikus Läänes kümneid ja künmeid (kui sajad suvepäevalised maha arvata) – ainuüksi uusi veestartijaid on rohkem kui kahel käel sõrmi… Hobused kolisid lammastele lisaks meie rohumaid puhtaks sööma ja silmailu pakkuma. Polli (karjakoer) õppis ära lammaste kokku kogumise ja karjuse juurde toimetamise.

2011 Töötukassa uurib minu “mitte tööle saamise” põhjuseid. Nimetan kõrget vanust ja halba iseloomu. Kena töötukassa neiu paneb seepeale paberile “Tööle mitte saamise põhjus: loominguline isiksus”. Raha otsas. Töötukassa lubab ettevõtluse alustamise toetust. Tjaah, sellega saaks edasi ehitada küll. Sünnib äriplaan ja Surfhunt OÜ. Töötukassalt laekub 4000€ ja olengi maksumaksjate ridades tagasi. Enne jaanipäeva saan elektrivooluga liituda tänu Eesti Energiale ja Elektritsentrumi tublidele kaablipaigaldajatele.

2010 Ootamatult, ehitustööde käigus selgus, et liivapõhja- ja kividesegune tuultele avatud Liivilahe jupp polegi üldse halb purjelaua õppimiseks. Vaatamata kividele on algajal enamvähem igal pool hea jalg põhja panna ja õpetaja juurde tagasi kõmpida. Edasijõudnu tundideks on Paagilaht oma sügavama vee ja üksikute madlamate liivalaikudega lihtsalt suurepärane.

2009 Brasiilias käidud ja kevad läheneb. Sain sünnipäevaks mootorsae. Vaja mereranda maja ehitada. Metsas mände, kaski, leppi on. Kuuse palgid ostan, saarepalgid ka.

2008 Rahvas nõuab Brasiiliat ja rahvas tuleb Brasiiliasse viia.

2007 sügisel Dahabis läbin kesktaseme instruktori koolituse saan kraadiks “Windsurfing Intermediate Non Planing Instructor Tidal”

2005 toimub Club Dahabis esimene treeneritega surfilaager. Kevadel otsustab Club Dahab anda mulle instruktori-koolituse, et tagada surfikeskuste vastavus RYA nõuetele. Saan “Windsurfing Start Instructor Non-Tidal” kraadi st suurete tõusude ja mõõnadega piirkonda minu teadmiste ja oskustega õpetama ei lubata. Instruktori-koolitus toimub Kreekas Vassilikis. Esimesed julged võtavad osa Vassiliki surfilaagrist – maailma parima teeninduse- ja treeningute tasemega klubi on avastatud. Jäänud on Margarita. Vallutame Margarita saare Venetsueelas 2007 aasta kevadel. Vabariigi aastapäeva paiku. Kõik 14 päeva saab sõita. Üle 10-ne päeva viieste ja väiksemate purjedega.

2004 sügisel lendan 120 kilo pagasit kaasas Domina Traveli reisijuhiks Dahabi. Palgaks tasuta lend. Sügisel sinna ja kevadel tagasi. Surfan talv otsa Lighthouse’is. Venelastest sõpradega. Nii nagu oskan. Tuuline talv. Surfan palju päevi ja palju tunde 5 kuud. Jibed muutuvad järjest eluohtlikumaks. Algajatunde annan Laguunis. Club Vass võtab mu oma tiiva alla. Saan hakata surfi-tundides osalema. Jibe muutub kontrollitavamks – enne peale tõmbamist peaks kiire hooga allatuult sõitma! Mõni isegi juba jääb püsti.

2004 aasta. Surfipisik võimust võtnud. Virgoga tutvutud, esimesed veestardid tehtud, jalad juba aasades ja laud lahjas glissis. Purjelaua Liidu juhtimine oma õlgadele kavaldatud. Esimene Tarifa reis selja taga. Elu paigast nihkunud. Erno läheb esimest korda Dahabi. Saan kaasa tingimusel, et teeme Eesti esimese surfiõppe video. Paneme end proovile. Video saab tehtud. Dahab avastatud.

Minu inimesed, minu inspiratsioon!
EPP HUNT