Egiptus


Posted on juuni 3rd, by Epp in Egiptus, Reisid. Egiptus kommenteerimine on välja lülitatud

 • Dahab asub vähem kui 100 km kaugusel Sharm El Sheik’i lennujaamast. Kohale saab Eestist otselendudega.Võrreldes teiste Egiptuse surfikohtade Hurgada ja El Touriga on Dahab kõige muu poolest (hotellid, villad, tööstuskoolid jm kohalik elu), palju väiksem ja kompaktsem, kuid purjelauakeskuste hulga ja taseme poolest kordades suurem. Maailma suurim on ka Dahabi purjelaualaenutuste arv ühe ranna kohta.
  Mis teeb Dahabi purjelaudureile nii hinnatuks.

  Tuul, mis tekib Jordaania külmema õhu, Egiptuse kuuma kõrbeõhu ja mere koostoimel. Tublisti üle poole päevadest aastas puhub tugev tuul, mis on paljudele turistidele Dahabi juures suureks miinuseks.
  Suletud siledaveeline laht, kus algajamatel on hea ja turvaline treenida.
  Avamere lainetes sõitmise võimalus. Palju on heatasemelisi, korraliku varustusega surfiklubisid.
  Klubide vaheline koostöösüsteem hätta sattunud purjelaudurite märkamiseks ja tagasitoimetamiseks on üks parimaid. Dahabile lisab eripära sundimatu fanaatikute küla õhkkond, kus saad valida, kas olla aktiivne sportija, lõõgastuv nautleja, mõnulev gurmaan või sina ise. Enamus päevad on soojad ja päikselised.

  Parim aeg Dahabis.

  Tuulte suhtes on parim aeg hoopis suvekuudel, kuid siis ei tehta Eestist otselende. Kehvemad on detsember ja jaanuar, kuid seda mitte niivõrd tuule poolest, vaid päev on lühem kui tavaliselt ja õhtud on jahedad.

  Dahabi laagrid toimuvad tavalsiselt kahe- kuni viienädalastena, kas sügisel, kui meil on juba liiga külm või kevadel, kui meil on ikka veel liiga külm. Osaleda saab nädala või kahe kaupa. Erandjuhtudel ka pikemalt.
  Tuulerisiki maandamiseks ja ka õppimise seisukohalt on 2 nädalat parem kui üks. Paraku charterlendude pakkujad küsivad kahenädala lennukoha eest palju rohkem raha.
  Kõigili on võimalik käia Club Dahabi ingliskeelsete instruktorite treeningtundides viiel päeval nädalas 225€ nädal ja 400€ 2nädalat. Surfiklubi ja purjelauavarustus on teie päralt kõikidel nädalapäevadel. Ainult varustuse rendi hinnad on 175€ nädal ja 325€ kaks nädalat. NB! Dahabis ei kata kindlustus uime. Uime kaotamise või katki tegemise korral tuleb maksta 100eur.

 • Dahab oli veel 50 aastat tagasi beduiinikülakestega kõrb. Alles pärast Egiptuse-Iisraeli sõja lõppu 1971. aastal hakati ehitama Sharm El Sheiki ja veidi hiljem teed Dahabi. Esimesena avastasid Siinai kõrbest ooasiderohke Dahabi egiptuse sõdurid, kes operatsioonidel osalesid ja kohe peale sõja lõppu sinna oma tsiviilelu rajama asusid.
  Hiljem sukeldujad ja hipid. Täna võib Dahabis tihti kohata mõnd juba eakat eurooplast, kes oma südame noorusaastatel sellesse maagilisse paika kaotas.
 • Treeningnädal algab esmaspäeval tasemetele vastavatesse gruppidesse jagunemisega.
  Treeningud toimuvad E. T. K. R ja L
  Iga rühma treener määrab surfitundide (teooria ja praktika merel) toimumise aja vastavalt tuuleoludele ja grupile.
 • Võta kaasa oma trapets, kalipso – kui ongi liiga palav, siis süüa ta ei küsi, aga kõva tuulega on windchill väga jahutav ning laguuni tipus on vees mingi väga külm hoovus, just seal kus veestarti harjutame.
  />Veekindel kell. Surfitundide ajad lepitakse kokku ja merel olles ei pruugi arugi saada, kui juba mõni oluline tund on toimumas.
  Omajagu sularaha, sest automaadid töötavad nagu jumal juhatab. EUR-e saab edukalt kohalikuks rahaks vahetada.Sõbrad ja päiksekreem!
 • Lisaks surfile, kui tuul ei puhu või soovitakse vaheldust..saab sõita
  kaamelite, hobuste, ATV-ga lähedale ooasidesse või loojangut vaatama.
  Võimalus teha päeva-paariseid Jordaania retki, külastada Moosese mäge, Värvilist Kanjonit.
  Imekauneid veelauseid maailmu uurida – snorgeldada ja sukelduda (Blue Hole, Ras Abu Galum)
  Linnakese rannapromenaadil välikohvikutes saab nii mõnegi õhtupooliku sisustatud. Sealsete toitude-jookide osas võib ainult kiidusõnu oelda.
Kommenteerimine on suletud.