Brasiilia


Posted on juuni 1st, by Epp in Brasiilia, Reisid. Brasiilia kommenteerimine on välja lülitatud

 • Tuuleolud on Brasiilias parimad novembrist jaanuarini. Meie talvel on seal suvi. Õhutemperatuur 30-34C ja veetemperatuur 30C.

  Lähim lennujaam on Fortalezas. Fortaleza on kõrgete hoonetega ja tihedate, randa välja ulatuvate mitmekorruseliste hotellidega linn.

  Brasiilia põhjarannik, kus asuvad mõlemad meie surfikohad Jericoacoara ja Icaraizinho on vastupidi, äärmiselt hõreda asustusega. 150 km mööda kõrbeteid. Ei maksa oodata, et seal oleks suured supermarketid, haiglad või ööklubid

  Jericoacoara

  1994 nimetab “Washington Post Magazine” Jericoacoarat maailma 10 kauneima ranna hulgas.


  Laager kestab 2 nädalat. Saab valida kas sõita otse Jericoacoarasse või maanduda nädalaks Icaraizinho nimelisse külakesse, kus tuuleolud ja lainetingimused on leebemad. See tähendab algajamatele head kohta harjutamiseks.

  Icaraizinhos on laht mahedalt siledaveeline ning hotellid tillukesed “pousadad”. Surfirand jääb külakesest veidi eemale. Asula ise on väga väike ja imearmas. Mõlemas surfikohas esineb eestlasele harjumatu tõus ja mõõn.

  Jericoacoara on legendaarne surfikoht. Tänu raskesti ligipääsetavusele, ei ole sellest veel saanud kihelevat turismimekat. Viimased sadakond kilomeetrit on läbitavad ainult neljarattaveoliste sõidukitega. Siia leiavad tee seljakotimatkajad ja tõelised fanaatilised tuuleotsijad: purje- ja lohelaudurid. Siin asub ka meie koduklubi Club Ventos.

  Geograafiliselt asub Ceara maakonna kõige põhejapoolsemas tipus. Sealt on näha nii võidukat koitu kui ka romantilist loojangut.

 • Paarkümmend aastat tagasi oli Jericoacoara tavaline kalurikülake ilma elektri, telefonide, televiisorite, ajalehtede ja teedeta. Raha kasutati harva, maksti pigem kaupade ja toiduga. 1984 aastal looduspargiks kuulutatud rannikualade kaitseseadus on seal säilitanud nii kauni looduse kui ka külaelule omase aegluse ja üksteisega arvestamise.

  Nime kohta on erinevaid versioone. Indiaani suguharu Tupi-Guarani keeles tähendab sõna /yuruco/ auku ja /cuara/ kilpkonna. Tänaseni käivad suured merekilpkonnad sealsetes randades pesaauke kaevamas ja mune munemas.Teine versioon ütleb, et nimi tuleb suurest liivaluitest, mis merelt vaadatuna meenutab suurt alligaatorit, keda kohalikus keeles Jacarequara’ks kutsutakse.

 • Erinevalt kõikidest teistest laagritest ei ole Brasiilas meil rühmatreenereid, ega tasemele vastavaid rühmi. Treeningtunde saab tellida kohapealsetelt treeneritelt. Tark on tasemete kaupa kopereeruda ja üksteisele toeks olla.

  Esimene nädal Icaraizinhos tõotab tulla sõidutingimuste poolest lihtsam. Tasub selgeks saada veestart, siis on lootust, et saab sõita ka Jericoacoaras.

  • Pass ja viisa, mis on passis.
  • Vaktsineerimispass, kollapalviku vaktsiini templiga.
  • Seekord võib kalipso koju jääda. Küll aga peaks kaasas olema pikkade varukatega lycra pluus.
  • Oma trapets.
  • Korralik üle 20-se faktoriga päiksekreem, näole üle 30-ne.
  • Kindlasti kaasa õhukesed pikad riided juhuks kui on tekkinud päiksepõletus või on vaja minna retkele, kus ollakse pikemalt päikse käes.
  • Putukatõrje vahendit
  • Peakate, kaitseks kuuma päikes vastu.
  • Icaraizinhosse minejad peaks arvestama sellega, et tegu on külakesega, milles on väike pood. Puuduvad haiglad, apteegid, supermarketid jpm, millega me igapäeva elus harjunud oleme.
  • Raha vahetada on parem dollaritest. Raha tuleks vahetada Fortalezas. Väikestes kohtades on kursid kummalised. Parem omada väiksemaid kupüüre, sest raha lahtivahetamisega või tagasisaamisega võib suurte rahade korral probleeme tekkida.
 • Saab teha buggy-retki laguunidesse, randu avastama, Jeri rahvuspargis hobustega ratsutada, kalameestega merel käia, jne.

  Kui meil veab näeme loojangu ajal luidetel tantsulaadse Capoeira harjutajaid. Capoeira on tantsuks maskeeritud võitluskunst, mis pärit 16.sajandist ning loodud Aafrikast toodud orjade poolt.

Kommenteerimine on suletud.