Kreeka


Posted on juuni 3rd, by Epp in Kreeka, Reisid. Kreeka kommenteerimine on välja lülitatud

 • Club Vassi kõige vanem, suurem ja kuulsam surfikeskus Kreekas Leftkada saarel Vassiliki külas võtab meid vastu juuni alguses. See on inglaste lemmik klubi, kuhu nende jutu järgi ei satu ükski algaja, kes ei oleks kellegi edasiõudnu soovitatu või kaaslane. Hooajal on klubi nii väljamüüdud, et “inimesele tänavavalt” lihtsalt kohta ei jää. Mai ja juuni on seal hooaja algus, inglastel pole veel suvepuhkused alanud ja tuul pole nii kindel kui juulis või augustis. Vesi tundub lõunamaa kohta kargevõitu, ent on siiski soem kui Eestis (19 – 20C). Hommikuti puhub nõrk briis, mis sobib algajaile ja pealelõunat tugevam tuul edasijõudnutele.

  Vassiliki

  Meri on 20 m ulatuses kaldast vööni veega ja liivapõhjaga.

  Kui ei peaks puhuma (ning ka siis, kui puhub, on hommikud ikka vaiksed) saab aega sisustada jalgrattasõiduga. Klubil on oma mägirattapark ning korraldatakse offroad rattaretki mägedesse, kust avaneb võimatult kaunis vaade ümbruskonnale. Ning adrenaliinikogus mäest alla kihutades on garanteeritud.

  Võid võtta rattalenutusest nädalaks ka oma ratta ja sõita linnakesse või asfaltteel, mis kulgeb aialapikeste, oliiviistanduste ja karjamaade vahel.Sama lihtne on ka rentida autot. Liiklus on rahulik, kohati olematu… Küllaga jätkub “nurgataguseid” rannakesi, kus lesida, raamatut lugeda ja ujuda.

  Vassilikis on väike sadamaala, mida ääristavad kümmekond söögikohta. Sealt saad igal õhtul valida endale uue – üksluiseks ei lähe. Hinnaklass on sarnane Eesti restoranidega ja menüü vaheldusrikas. On ka mitu “supermarketit”, kus leidub korralik valik puu- ja juurvilju. Muud hädavajalikku leiab samuti vaid kerge vaevaga.Pered saavad majutuda köögiga elamistesse, kus võib soovi korral ise süüa teha.

  Lähim keskus Nydri on 16 km kaugusel. Suurem keskus – Lefkas’i linnake asub Vassilikist ca 30 min autosõidu kaugusel. Koos jahisadama, kompaktses vanalinnaosas poekeste ja kohvikutega pakub Lefkas ääretult mõnusat äraolemist.

 • Lefkada saar e Λευκάδα asub Kreeka lääneranniku lähedal Joonia meres. Maaga on saar ühendatud pika tammi ja lühikese ujuvsillaga.Saar on olnud asustatud alates 6ndast sajandist enne Kristust.Saar on kuulus oma kaunite merest kerkivate valge ja värvilise liivakivi kaljude poolest, millelt legendi järgi olevat petetud Sappho end merre heitnud, et surma läbi põgeneda armastuse tekitatud piinadest.

  Järgnevatel sajanditel on tema tegu palju järgimist leidnud, mitmed kurjategijad ja meelesegased on seda tegu korranud.

  Tänapäeval on see koht väga populaarne mägironijate seas.
  Saare elanikond on 22 800 inimest. Kohalik keel Kreeka keel. Saarekese orud on põllumeeste poolt parajate lappidena ülesharitud. Kõrgematel mäenõlvadel vohab metsik loodus.

  Kohalikud on enamasti põllupidajad või kalamehed.Idakallas on lauge ning kaetud põldude, heinamaade, oliivisalude ja tsitruseistandustega. Läänekallas koosneb kõrgetest liivakivikaljudest ja avaneb eresinisele Vahemerele.Lähedal asuvad saared Keffallonia, Ithaka ja veidi kaugemal Corfu.

  Meie surfilaagri kodukülaks on saare lõunakaldal asuv Vassiliki küla. Suuruselt teine hotellide külake saarel. Tänu pealelõunasele, müstilisele ainult ühel lahel levivale Eric’u nimelisele fantoom-tuulele on Vassilikist saanud üks Euroopa surfipealinnu.

  Purjelauatrennid on ingliskeelsed grupitreeningud ja toimuvad viiel päeval nädalas. Surfivarustus on meie käsutuses kõik päevad.

  Iga treeningnädal lõpeb võimsa grillimise ja stiili-peoga, kuhu peab ilmuma teemakohaselt kostümeeritult.

  Kohale lendame London Gatwick’ist Preveza lennuväljale Kreekas. Lend kestab alla 4 tunni.

 • Vassi nädal

  Saabutakse pühapäeval, peale hotelli sisse registreerimist tehakse endale nn Sailing Card, pildiga ja nimeline. Selle alusel saame võtta varustust.Treeningnädal algab esmaspäeval. Igaüks leiab tasemele vastava grupi ja jätab meelde oma treeneri. Edasine käib treeneri näpunäidete järgi. Kuulake hoolsasti ohutusnõudeid!

  Soovitav on meelde jätta ka oma grupikaaslased, et oleks alati kelleltki võimalik küsida, mis järgmiseks kokku lepiti, kui näiteks üks tund on vahelt maha magatud. Kuna õhtud on soojad ja pikad, veinid head ja tantsuklubid pöörased, siis seda ikka juhtub.Treeneriteta päevad on laupäev ja pühapäev. Neid saab kasutada iseseisvaks tööks või ekskursioonideks saarel.Laupäeva õhtu on ametlik maailmakuulus Club Vass BBQ – night.

  Ärasõidupäev on pühapäev.
  Tore on, kui saab jääda kauemaks kui nädal. Vaadata hommikukohvi tassi tagant pealt, kuidas inimesed kohvritega bussi peale lähevad ja seejärel surfitreenerid adnikeks moonduvad – muru niidavad, lilli kastavad ja muid vajalikke töid teevad.

 • Kaasas võib olla…
   • Nii lühem kalipso kui ka pikk. Tavaliselt tekib tugev tuul (nimega Eric) pealelõunal. Sõita saab kuni päevavalgust jätkub, aga võib külm hakata, kuna windchill jahutab väga kiiresti ja päike vajub kella kuuest juba mäe taha ära.Algajamatel on pikast kalipsost abi oma naha hoidmisel. Uued lauad on karedad ja kukkumisel kipuvad nahka kriimustama.
   • Oma trapets.
   • Jalgrattavarustus. Klubi jalgrattad on profimad kui enamusel meist kodus leidub ja maastik inimesi proovilepanevateks rattaretkedeks justkui loodud.
   • Rannalina. Hotellilinadega meid rannas näha ei taheta.
   • Raha söökide, jookide, huvitavate surfibrändide toredate hilpude jaoks. Hotelli hinnas pole üldse sööke. On ainult majutus.
  • Veekindel kell, et lõunasööki mitte mahamagada.
  • Päikeskreem 10 – 20 kehale ja kaks korda tugevam näole ja ninale.
 • Mida teha Vassilikis

  Saab sõita jalgratta, mopeedi, rendiautoga. Ükskõik kuhu suunas te ka ei sõidaks on kõikjal uskumatult kaunis loodus. Teed on käänulised serpentiinid, mis looklevad mäeahelike vahel või kõrgetel kaldapealsetel.Saab nautida mereande, lambaliha, oliive, päikese käes kuivatatud tomateid; restoranipidaja oma põllu viinamarjadest tehtud majaveine.Saab sõita laevaga naabersaarele või mõnda raskemini ligipääsetavasse randa.
  Nautida tillukesi, kuid vägagi elusaid tantsuklubisid.Vaadata kolmapäeviti Club Vassi kohvikus suurel ekraanil filme. Osta kenasid suveniire ja surfiriideid.

Kommenteerimine on suletud.