Siim, Sulev, Urmas, Argo


Posted on august 13th, by Oppija in Õppinud räägivad. Siim, Sulev, Urmas, Argo kommenteerimine on välja lülitatud

Siim:

Siim
Peale Epu lihtsaid, konkreetseid ja mitte haigutama panevaid õpetussõnu, nakatusin surfipisikusse. Tänaseks olen sellesse juba haigestunud, tõve sümptomid ilmnevad tuulise ilmaga tööl istudes, miski nagu sügeleks ja kraabiks sees. Rääkisin murest ka perearstile, kuid tema antud soovitustest, pole seni kasu olnud. Mida teha.?
Ps. Olen hoiatanud oma sõpru ja tuttavaid, et varblamail liikuva Surfihundi eest.


Sulev:

Sulev
Veendusin selles, et õppinud treeneri käe all on edasiminek oluliselt kiirem ning et Epp on tõesti hea õpetaja. Ma loodan, et surf ja õppimine viib meid veel kokku.

Meelde jäi ka see, kui kiiresti võib vahel äikesepilv üles tulla, tuulevaikuse tekitada või vastassuunda pöörata ja mõnikord siiski rahumeelselt oma teed minna.


Urmas:

Urmas
Eemalt paistab valmiv stiilne maja, „Tere, te olete õiges kohas“, võetakse meid rõõmsalt vastu. Edasi kulgeb kõik mõnusas ja koostöövalmis õhkkonnas, oma osa selles on ümbritseval loodusel, mere lähedusel ja hubase suurusega telkimisplatsil.
Miks peaks algaja või edasi jõudnud surfi huviline otsima üles sellise koha nagu Varbla?
Vastus on lihtne, seal on Epp Hunt, kes võtab pulkadeks surfi algtõed ja liidab uuesti kokku sujuvaks liikumiseks purjelauaga merel. Õpetuste jagamine käib enamuses suunaval toonil ja kui midagi on valesti, annab sellest purjelaud kohe märku ning järgneb väike karastus külmas vees. Tuleb mõelda, mis, siis ikkagi valesti läks ja proovida uuesti. Ja uuesti tasub Epu juhendamisel proovida, sest surf on lahe!


Argo:

Argo
Kuigi olen püüdnud paljudele sõpradele olla abiks purjelaua õpetamisel, siis nüüd kogesin hoopis midagi omapärast, st sõitmine ja õpetamine on kaks eri asja. Epu terav silm tabas kõik õpilase vead, aga sellegipoolest ei pea õpilasele peale käima ja näägutama, vaid inimene tunnetab ning leiab ise õige hoiaku. Inimesi tuleb mugavalt suunata õigele rajale, sest Surf on ju FUN. Õpetaja jutt ja tegevused peavad olema kooskõlas. Tihti teame teoreetiliselt kuidas õigesti teha, aga ette näitame valesti. Õppida on kõvasti ja see ei lõppe kunagi. Liigud ühelt tasemelt teiseni ja lõppu ei ole nähagi. Hea üritus, tuleb veel ja veel korrata.

Kaks päeva hommikust õhtu pimeduseni möödus imekiirelt ja toredalt. Mängleva kergusega said paljud kripeldanud küsimused vastuse. Nüüd on vaja see teadmiste pagas korralikult läbi seedida ja rakendada.
Täname Epp Hunti hea koolituse eest!

Kommenteerimine on suletud.